Amaç ve Kapsam

23–25 Haziran 2021 tarihleri arasında çevrimiçi düzenlenecek olan Bilim Akademisi Sosyal Bilimler Yaz Okulu 2021’i duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Ekonomi, Hukuk, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Sosyoloji alanlarında eşzamanlı olarak düzenlenecek olan BA Yaz Okulu ikinci yılında da Türkiye'nin farklı üniversitelerinden ve yurtdışından konunun uzmanı hocaların katkıları ile yine Türkiye’nin her tarafından öğrencilere ulaşmayı hedefliyor.

Bilim Akademisi yaz okullarının amacı, özellikle güncel araştırma konularında yaşanan gelişmeler hakkında bilgi vermek, deneyimli araştırmacılar ile öğrencileri bir araya getirerek onları araştırmaya ve bilim kariyerine özendirmektir. Toplam üç gün sürecek olan yaz okulunda sadece bir alanda derslere katılmak mümkün olacaktır. Kabul edilecek öğrenci sayısı ve kabul edilecek öğrencilerin seviyesi her alan için değişiklik gösterebilir.

Başvuru Yap

Geçmişten Günümüze

2020

Sosyal Bilimler Yaz Okulu

İlk defa, 24–26 Haziran 2020 tarihleri arasında çevrimiçi bir şekilde; Ekonomi, Hukuk, Psikoloji ve Siyaset Bilimi alanlarında eşzamanlı olarak düzenlenen Yaz Okulu, Türkiye'nin farklı üniversitelerinden ve yurtdışından konunun uzmanı hocaların katkıları ile yine Türkiye’nin her tarafından öğrencilere ulaşmayı hedeflemiştir.

İncele

2021

Sosyal Bilimler Yaz Okulu

23–25 Haziran 2021 tarihleri arasında çevrimiçi düzenlenecek; Ekonomi, Hukuk, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Sosyoloji alanlarında eşzamanlı olarak düzenlenecek olan Yaz Okulu, ikinci yılında da Türkiye'nin farklı üniversitelerinden ve yurtdışından konunun uzmanı hocaların katkıları ile yine Türkiye’nin her tarafından öğrencilere ulaşmayı hedefliyor.

İncele

2020 Yaz Okulu Katılımcı Yorumları